Pożyczka pozabankowa czy kredyt?

Obecnie większość Polaków choć raz w życiu zaciągnęło kredyt czy pożyczkę. Życie na pożyczone pieniądze stało się normalnością, każdy od czasu do czasu posiłkuje się taką pomocą ze strony banku i nie ma w tym nic złego, pod warunkiem, że raty są spłacane w odpowiednich terminach.

Opcje bankowe

Kredyt bankowy jest udzielany jak sama nazwa na to wskazuje przez bank. W tym wypadku trzeba posiadać odpowiednią zdolność kredytową tj. mieć udokumentowane dochody, które pozwolą na spłacanie rat w wyznaczonych terminach. kredyt bankowy nie jest tak łatwo uzyskać, trzeba wykazać swoją wiarygodność dla banku. Poza tym wiąże się to z dopełnieniem wieku formalności, także nie jest to taka prosta sprawa, jak może się wydawać. Aby bank mógł zweryfikować zdolność kredytową, trzeba przedstawić zaświadczenie o dochodach albo wyciąg z banku o wpływach na konto.

Raty kredytowe są przeważnie dość wysoko oprocentowane, także należy mieć na uwadze to, że będziemy musieli pokryć spore koszty za raty oraz samo udzielenie kredytu.

Pożyczka pozabankowa

Choć do niedawna pożyczki udzielane przez firmy pozabankowe były uważane za bardzo drogie i mało opłacalne, obecnie ta sytuacja całkowicie uległa zmianie. Obecnie większość pierwszych pożyczek jest darmowych, co ciekawe teraz dużą popularnością cieszą się również pożyczki pozabankowe na raty online, które stanowią doskonałą alternatywę dla kredytów. Takie pożyczki można uzyskać dużo łatwiej, niż kredyt. Jest do dopełnienia zdecydowanie dużo mnie formalności, jednocześnie uzyskanie takiego wsparcia finansowego jest o wiele łatwiejsze.

Pożyczka pozabankowa na raty działa tak samo jak kredyt. Wcale nie jest to droższy produkt finansowy, oczywiście pod warunkiem, że spłaca się raty w wyznaczonych terminach. Obecnie większość firm pozabankowych oferuje pożyczki ratalne i wiele osób korzysta z takiego rozwiązania.

Kredyt czy pożyczka?

Bez wątpienia więcej osób obecnie decyduje się na zaciągnięcie kredytu w banku, mimo to jeżeli nie mamy odpowiednie zdolności kredytowej to można zdecydować się na pożyczkę ratalną. Ona jest tak samo oprocentowana, jedynym minusem mogą okazać się wysokie koszty w przypadku niespłacania zobowiązania finansowego w wyznaczonych terminach. Pożyczka to dobra opcja dla osób, którym zależy na czasie i szybko chcą uzyskać pieniądze, w przypadku kredytu formalności będzie nieco więcej i z tym należy się liczyć.

Kredyty i pożyczki nie są złym rozwiązaniem, pod warunkiem, że będziemy wiedzieć, jak rozsądnie wydać tak pozyskane pieniądze.