Dyskretna pożyczka

drogowskaz do banku

Czasami zdarzają się sytuacje kiedy potrzebujemy gotówki nagle a nie bardzo chcemy, żeby współmałżonek czy współmałżonka o tym wiedzieli. Co zrobić gdy mamy wspólne konto bankowe i każdy kredyt będzie od razu na nim widoczny? W sprawach dyskretnych może z pomocą przyjść nam instytucja pozabankowa.

Tajne finanse

Nie jeden mąż chce zaskoczyć swoją ukochaną wyjątkowym prezentem np. na rocznicę ślubu. Kiedy posiadamy wspólny budżet domowy to ciężko ukryć dodatkowy grosz w sytuacji gdy każdy ślad zapisuje się w historii rachunku bankowego. Kupując wtedy nawet najbardziej ciekawy prezent narażamy się na komentarz, że był on nabyty ze wspólnych pieniędzy. Czar pryska i całe starania nie przynoszą oczekiwanego efektu. Jest nawet gorzej bo automatycznie może wpłynąć to na atmosferę domową.

Ile razy nasze żony upominają nas, ze prowadzimy samochody za szybko. Pewnie każdy mężczyzna słyszał to niejednokrotnie. Uczymy się zazwyczaj dopiero gdy dostaniemy mandat. Nie jest on powodem do dumy i raczej staramy się go ukryć, aby uniknąć słynnego „a nie mówiłam?”.

Idealną opcją w takich sytuacjach jak powyższe jest szybka pożyczka poza bankiem. Nie pozostawia ona bowiem z reguły żadnych komentarzy w historii kredytowej klienta jeśli jest oddawana zgodnie z harmonogramem. Nie wymaga też zgody partnerów i jest dostępna prawie dla każdego. Wystarczy posiadać stały dochód.

Dostępność ofert

Pożyczka pozabankowa jest powszechnie oferowana w różnych wariantach. Można skorzystać z pożyczki udzielanej przez przedstawicieli firmy w naszym domu lub z opcji internetowych. Harmonogram spłat również jest elastyczny i dopasowany do indywidualnych możliwości klienta. Warto więc przed podjęciem decyzji rozważyć, która z opcji okaże się dla nas korzystniejsza i czy nie jest ona zbyt dużym obciążeniem dla naszych zasobów pieniężnych.

Niewątpliwą zaletą tych produktów jest to, że klient nie musi posiadać kryształowej historii w bazach. Instytucje pożyczkowe akceptują klientów, którym banki odmawiają ze względu na wpisy w BIKu.

Warunki scoringowe

Z reguły podstawowym wymaganiem jest posiadanie stałego źródła dochodu. Nie musi być to koniecznie dochód z etatu, może być działalność gospodarcza, emerytura lub renta czy nawet świadczenia socjalne. Firmy oferujące pożyczki pozabankowe konstruują swoje procesy weryfikacyjne w taki sposób, aby większość potencjalnych klientów otrzymała pieniądze przy minimalnych formalnościach. Plusem jest też tempo wypłaty przyznanych środków, które z reguły są dostępne dla klientów od razu po akceptacji wniosku pożyczkowego.